4 Temmuz 2013 Perşembe

Yozgatın İkinci Baharı

Dün bir kaç işimi halletmek için dışarı çıktım.Hava tam gezmelik bir havaydı ne sıcak ne soğuk.İşlerimi hallettikden sonra Sahibi Ahmet Kürşat Beyin davetini icabet etmek için İkinci Bahar'a gittim .Dışardan bile bir başkalık olduğu sezilen mekanın çalışanları da ayrı ilgili.Ufak bir detayla gönlümü fethettiler.Müşteriye hizmet ve memnuniyet konusunu çok iyi benimsedikleri belli oluyordu.

Mekanda gördüklerim beni memnun etmeye yetti.İlk gözüme çarpanlar öncelikle çalışanlar müşteri odaklı,zevk sahibi biri tarafından döşenmiş ve bir bayan ve işletmeci olarak dikkat ettiğim bir husus olarak tertemiz..Artı menüsü Yozgat ta yeni tatlar arayanlar için çok güzel.Kesinlikle gidip tadılması ve görülmesi gereken bir yer.

Menü de göze çarpan ilk başta kahvaltı sofraların vazgeçilmezi menemen ama bu çakal olanı :)) .Çakallı menemen domatesin rendelenmesi,içine kullanılan kaşar ve sadece yumurtanın sarısının dahil olduğu güzel bir tat. kahvaltıya mı gitmek istiyorsunuz bir yere hiç kaçırmayın derim..Neden mi ? Saçaklı menemen ve Karadeniz usulü kıymalı pide ve çay kişi başı 10 tl. Doyarak kalkacağınıza da eminim.
Başka neler var diye soruyorsunuz tabi hemen belirteyim. Benim vazgeçilmezim Ciğer tava,ciğer şiş,çıtır tavuk(galiba öyleydi),adana kebab ama zırhda çekilmiş kıymasıyla, lahmacun, Güneydoğu usulü kapalı lahmacun(ustaları izinliydi ben gittiğimde bunu denemeye gidicem ayrıca ),saç kavurması,et tabakları,çorba çeşitleri ve de tatlılar..Ekmek kadayıfı ,fırında sütlaç ve süper tat künefe. Bunlardan sonra Dünya mutfağından özel tadlar da tadacağını eklemek isterim. Tabi kii tüm bunlar kendine has özel sunumlarıyla sizlerle..

Ahmet Kürşat bey burayı Yozgatlıların hizmetine sunmuş.Çok da iyi etmiş.Kendisi turizm alanında eğitim görmüş ,bilgili, kültürlü bir beyefendi. Girişimci ruhuyla ve Yozgat 'ta böyle bir yer neden olmasın diyerek açtığı bu güzel mekan keşfedilmeyi bekliyor.

İkinci baharı Yozgat'ın ikinci baharı yapan şey yeni lezzetleri özel bir sunumla ferah ve güzel bir ortam da işinin ehli ustalarla sunuyor olması..Yeni tat ve mekan arayanlar işin harika bir yer.. Şimdiden yolu o tarafa düşenlere ve yemeklerinden tadanlara afiyet olsun..

Adres: Adnan Menderes Bulvarı No:97/B YOZGAT (Yılmaz otelin karşı caddesi dersem bulursunuz eminim)

TEL : 0 (354) 217 - 8 - 555 
İşte yemek ve sunumlardan bir kaç fotoğraf